Proses Optimizasyon

Picture9Doğası gereği Kablo Takımı üretimi, yoğun işçilik ve kontrol gerektiren bir süreçdir.

Yapılan araştırmalara göre birçok endüstri tesisinde proses çevrimlerinin büyük bir bölümünün verimsiz çalışmakta olduğu, bu verimsizliğin aşırı alarmlara, proses kilitlenmelerine, ürün kalitesinin düşmesine ve operatör yükünün artmasına sebep olduğu görülmüştür.

SERNES olarak sektörde edindiğimiz bilgi ve tecrubelerin birikimi ile müşterilerimize sadece kaliteli ürün sağlamak için değil, bu ürünleri uygun maliyetler ile tedarik etmek konusunda da mühendislik çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Proses Optimizasyonunun sağlanması için aşağıdaki iki noktaya dikkat etmekteyiz;

 Poke Yoke Uygulamaları : Kablo Takımı üretim ve kontrol proseslerine yerleştirdiğimiz Poke Yoke’ler hatayı yerinde tespit ederek hem hatalı ürün gönderilme riskini ortadan kaldırıyor, hem de gereksiz iş yükü devamını önleyerek ve hurda maliyetini düşürürerek işçilik ve hammadde israfını önlemiş oluyor. Böylece toplam maliyetin azaltılmasına önemli katkı yapıyoruz.

Yalın Üretim Teknikleri : Hücre tipi üretim olarak da adlandırılabilecek bu teknik ile fabrika içi gereksiz ürün transferlerini ve ara stoklarımızı minimize edip toplam maliyet de iyileşme sağlıyoruz.

Yardımcı Aparatlar : Ürün maliyetlerimizdeki en önemli etkenlerden biri de işçilik giderleridir. Mühendislik ekibimizin tasarladığı özel çözüm aparatlar ile proseslerin ve kontrollerin daha hızlı ve güvenilir yapılmasını sağlayıp toplam üretim zamanını azaltıyoruz. Bu sayede ürün maliyeti üzerinde iyileştirme elde ediyoruz.