İşçilik Optimizasyon

Picture7Bilindiği üzere Kablo Takımı  sektörü emek yoğun sektör olarak kabullenilmektedir. Bunda üretim proseslerinin doğasından gelen ve el işçiliğine duyulan ihtiyacın payı büyüktür.

Bu yüzden ürün toplam maliyetinde işçilik giderleri önemli yer tutmakta ve fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Günümüzde Kablo Takımı Sektöründe tam otomotik makinaların yaygınlaşması ve makine yeteneklerinin artmasıyla bu değişken belli bir oranda düşürülmüş olmakla birlikte maliyet azaltma çalışmalarında öncelikle yer verilmesi ve optimize edilmesi gereken bir konudur.

SERNES olarak sektörde edindiğimiz bilgi ve tecrubelerin birikimi ile müşterilerimize sadece kaliteli ürün sağlamak için değil, bu ürünleri uygun maliyetler ile tedarik etmek konusunda da mühendislik çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

İşçilik Maliyetlerinin Optimizasyonu için aşağıdaki noktalara dikkat etmekteyiz;

Esnek Üretim Teknikleri : Bir imalat mekanizması olarak kabul edilen Esnek Üretim ile değişen ürün tasarımlarına klasik sistemlere göre daha hızlı cevap verebilmekteyiz. Üretim kapasitemizi maksimum oranda kullanıp atıl makine ve işçi giderlerini kaldırdığımız için ürün toplam maliyet azalmakta ve müşterilerimize uygun maliyetli  ve kaliteli ürünler sunabilmekteyiz.

Ayrıca bu teknik ile kontrol mekanizması da otomatikleştiğinden dolayı hatalı parçalar daha güvenli ayıklanmakta ve ek işçilik maliyeleri de ortadan kaldırılmaktadır.